• BIST 5.124,55
 • Altın 1166.597
 • Dolar 18.8028
 • Euro 20.4729
 • İzmir 10 °C
 • Ankara 4 °C
 • İstanbul 6 °C
 • Balıkesir 6 °C
 • Bursa 6 °C
 • Gaziantep 6 °C
 • Trabzon 10 °C
 • Şanlıurfa 7 °C
 • Van 1 °C
 • Paris 8 °C

İkinci TOS+H Expo – Türk İş Güvenliği ve Sağlığı Fuarı

İkinci TOS+H Expo – Türk İş Güvenliği ve Sağlığı Fuarı
Güvenli ve sağlıklı işyeri koşullarının konu edildiği fuar ikinci kez düzenleniyor. Fuar T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından organize edilecek olan VIII. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı ile eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

Birinci TOS+H Expo (Turkish Occupational Safety + Health Exhibition) Fuarı’nın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinden sonra Messe Düsseldorf ve yerel ortağı Tezulaş Fuar arasındaki işbirliği devam edecek. TOS+H Expo 2014 Fuarı 3.540 ihtisas ziyaretçisi ve 90 katılımcı firması ile son derece olumlu bir sonuç elde etti. TOS+H Expo, 8 - 11 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul’da ikinci kez gerçekleştirilecek. TOS+H Expo Fuarı ile eş zamanlı olarak fuar alanının hemen yanında yer alan Haliç Kongre Merkezi’nde T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’nın sekizincisinin yapılacak olması, sadece sinerji yaratmakla kalmayıp aynı zamanda iş sağlığı ve güvenliği alanında kapsamlı bir pazarlama ve iletişim platformu oluşmasını sağlayacak. İhtisas ziyaretçileri TOS+H Expo Fuarı ve uluslarararası konferans çerçevesinde kişisel korunma, işyerinde sağlık ve güvenlik konularında bilgi edinme ve güncel eğilimler hakkında fikir ve görüş alışverişinde bulunma olanağı elde edecekler. 

Türkiye, çalışan nüfusunun yoğunluğu ve ortalamanın üzerindeki ekonomik büyüme hızı ile son yıllarda kişisel koruyucu donanım tedarikçileri açısından büyümekte olan ilginç bir pazar haline gelmiş bulunuyor. Yaklaşık 27 milyon çalışan, kişisel koruyucu donanımlar için çok büyük bir müşteri potansiyeli oluşturuyor. 

Türkiye’nin 2013 yılında Düsseldorf’ta düzenlenen ve işyerinde güvenlik ve sağlık konusunda dünyanın lider pazarlama platformu olan A+A Fuarı ile kurmuş olduğu partnerlik ilişkisi neticesinde, sadece “Türk – Alman İş Güvenliği Diyaloğu” geliştirilmemiş, aynı zamanda T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile de kapsamlı bir işbirliği başlatılmış oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, iş sağlığı ve güvenliğinin işletmelerde oluşturulacak bir iş sağlığı ve güvenliği kültürü ile belirgin şekilde güçlendirileceği görüşünü savunuyor. T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Kasım Özer ise bu konuda şu açıklamayı yapıyor: “Türkiye’de iş kazalarının ve meslek hastalıklarının engellenebilmesine yönelik hedefe ulaşabilmemiz için işyerlerinde farkındalığın artırılması önem arz etmektedir.” 

A+A Fuarı organizatörü Messe Düsseldorf’un Türkiye’deki yerel ortağı Tezulaş Fuar ile kurduğu yakın işbirliği sonucunda gerçekleşen TOS+H Expo ve Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı ile kapsamlı bir pazarlama ve bilgi alışverişi platformu oluşturuldu. Her iki etkinlik de işyeri koşullarının iyileştirilmesini ve bu hususun işletmelerin rekabet gücünde belirleyici bir başarı faktörü haline gelmesini hedefliyor. Sonuç olarak tüm bu faktörler, iş sağlığı ve güvenliği konusunda ortak standartların oluşturulması açısından itici güç sağlıyor. 

Düsseldorf’ta düzenlenecek bir sonraki A+A Fuarı, 27 – 30 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Sektöründe dünya lideri olan A+A Fuarı, kişisel korunma, sağlıklı çalışma koşulları ve kesintisiz bir çalışma ortamı sağlanabilmesi için gerekli olan ürün ve hizmetleri kapsıyor. 

Türk İş Güvenliği ve Sağlığı Fuarı (TOS+H Expo) 8 – 11 Mayıs 2016 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi fuar alanında gerçekleşecektir. Fuara ve uluslararası firmaların fuar katılımına ilişkin daha ayrıntılı bilgi http://www.toshexpo.com ve Messe Düsseldorf, Gabriele Schreiber, Email:SchreiberG@messe-duesseldorf.de, Tel.: +49 (0) 211 45 60-7762 üzerinden temin edilebilir. Türkiye irtibat adresi: Tezulaş Fuar, Şule Öztaş, Email: oztas@tezulas-fuar.com Tel: 0090 216 385 66 33. 

Fuar haberlerinin yer aldığı yayınların bir nüshasının tarafımıza gönderilmesi rica olunur. 

Şubat 2015 

Basın İrtibat Bürosu: 
Maria-Sawa Possinke/ Larissa Browa 
Telefon: +49 (0) 211 45 60 -996/ -549 
Fax: +49 (0) 211 45 60 -87 996 
E-Mail: PossinkeM@messe-duesseldorf.de 
E-Mail: BrowaL@messe-duesseldorf.de

http://www.toshexpo.com.tr/

Bu haber toplam 6115 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorum amacının dışında ticari reklam veya siyasi propaganda içerikli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 OSGB Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim