• BIST 4.812,93
 • Altın 1213.449
 • Dolar 19.1728
 • Euro 20.8257
 • İzmir 17 °C
 • Ankara 9 °C
 • İstanbul 12 °C
 • Balıkesir 18 °C
 • Bursa 13 °C
 • Gaziantep 7 °C
 • Trabzon 4 °C
 • Şanlıurfa 10 °C
 • Van -1 °C
 • Paris 14 °C

Eczacıbaşı "İş Güvenliği ve Sağlığı" İçin Bursa'daydı

Eczacıbaşı "İş Güvenliği ve Sağlığı" İçin Bursa'daydı
Eczacıbaşı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, "İş Güvenliğinde Davranış Geliştirme Süreci" konulu İş Güvenliği Kültürü Semineri için Bursa'daydı.

Kuruluşun İş Güvenliği Yöneticisi Erkan Yılmaz; Eczacıbaşı Topluluğu'nda ve Eczacıbaşı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi'nin hizmet verdiği diğer kuruluşlarda gerçekleştirilen iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını Bursa'lılarla paylaştı.

İş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşturulması ve kişisel koruyucu donanım kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen seminerde, Eczacıbaşı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi İş Güvenliği Yöneticisi Erkan Yılmaz; genel iş güvenliği kuralları oluşturulması, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve güvenli bir iş ortamı oluşturulması konularında bilgiler verdi. Erkan Yılmaz, katılımcılara hem toplulukta hem de OSGB olarak hizmet verilen diğer kuruluşlarda uygulanan iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarını anlattı.

İş sağlığı ve güvenliğinin sürdürülebilirlik yaklaşımının temel bileşenlerinden olduğunu ve konuya bütüncül yaklaşılması gerektiğini belirten Yılmaz; "İş güvenliği kavramı çalışanların, işletmenin ve üretimin her türlü tehlike ve zararlardan korunmasını içerir. İnsan hayatının öncelik taşıması nedeniyle, işletme ve üretim güvenliği konularının ikinci planda kaldığı ve uluslararası alanda iş güvenliği kavramıyla genel olarak 'çalışanların güvenliğinin' ifade edildiği görülmektedir" dedi.

Çalışma ortamlarındaki uygunsuzlukların önce ve giderildikten sonraki fotoğraflarını yansıtan sunumda, tehlikeyi kaynağında veya ortamda yok etmek/azaltmak üzere geliştirilen formüller anlatıldı. Kazaların alınacak basit önlemlerle engellenebileceğine işaret eden Yılmaz'ın sunumu katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

OSGB NE GETİRİYOR?

Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nda yer alan, "tek bir işçinin çalıştığı iş yerlerinde bile iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzman hizmeti ile ilgili mevzuat"ın yürürlüğe girmesinin ardından, Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri'nin bir alt kuruluşu olarak faaliyete geçen Eczacıbaşı OSGB, yerinde sağlık hizmeti verilmesinde edindiği on yılı aşkın tecrübesi ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda şirketlere hizmet vermeye başladı.

Eczacıbaşı OSGB'nin sunduğu hizmet kapsamında, mevzuat çerçevesinde belirlenmiş olan sürelerde, iş yeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve yardımcı sağlık personeli tarafından kuruluşlara ziyaretler gerçekleştiriliyor. Ayrıca, mevzuat güncelleme takibi, hizmet alıcıların durumu ve öncelikleri ile tüm iş süreçlerinin denetlenmesi, iş kazaları ve meslek hastalıklarının takibi, tüm risk değerlendirmelerinin onanması, Kişisel Koruyucu Donanımı (KKD) takibi, eğitimlerin düzenlenmesi gibi hizmetler de sunuluyor. Eczacıbaşı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi'nin sunduğu farklılıklardan birisi de laboratuvar, görüntüleme, sağlık taramaları gibi hizmetleri Mobil Sağlık Tarama Aracı ile tüm Türkiye'ye götürebilmesi. Mobil Sağlık Tarama Aracı, hizmet verilen kuruluşlarda çalışanların tetkiklerinin herhangi bir kliniğe gerek kalmadan, iş yerinde yapılmasına olanak sağlıyor.

Kaynak

Bu haber toplam 1982 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorum amacının dışında ticari reklam veya siyasi propaganda içerikli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 OSGB Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim